Aktualności - Gmina
ikona
Ilość zdjęć: 11
Autor: Grażyna Rojek

W Gminie Pionki powstał pierwszy Gminny Klub Sportowy. Zebranie założycielskie odbyło się 26 lutego 2011r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni.

Gminny Klub Sportowy nosi nazwę Królewscy Jedlnia.

Prezesem Klubu został Jan Gębczyk, zastępcą Robert Potacki, skarbnikiem Andrzej Michalski, stanowisko sekretarza przypadło Grzegorzowi Stankiewiczowi , członkiem zarządu został Jarosław Cieślik. W skład komisji rewizyjnej weszli Tomasz Luty - przewodniczący,  Konrad Żyła - zastępca, Wiesław Pająk -sekretarz

Na zebranie założycielskie Gminnego Klubu Sportowego Królewscy Jedlnia
przybyło  34 osoby.

Głównym celem działalności Gminnego Klubu Sportowego Królewscy Jedlnia będzie:

• upowszechnianie kultury fizycznej, sportu kwalifikowanego i rekreacji oraz organizowanie zajęć z tych dziedzin wśród członków Klubu,
  • organizowanie sekcji sportowych w różnych dyscyplinach sportu, zespołów ćwiczeń rekreacyjnych, drużyn, grup.
  • organizowanie zajęć szkoleniowych w postaci treningów, kursów, grup ćwiczących.
  • organizowanie zawodów i imprez sportowych, a także będzie brał  udział w imprezach sportowych różnych szczebli.
  • propagowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych kulturę fizyczną i sport kwalifikowany, rekreację, turystykę i aktywny wypoczynek.
  • zapewnienie w swej bazie sportowej odpowiednich warunków do uprawiania kultury fizycznej, zajęć treningowych i szkoleniowych w postaci środków finansowych, kadry trenerskiej, opieki lekarskiej, osobistego sprzętu sportowego.
  • wydawanie materiałów szkoleniowych, biuletynów informacyjnych i reklamowych.

23-05-2017