Aktualności - Kultura
Spotkanie z pisarzem Łukaszem Dębskim w Gminnej Bibiotece Publicznej w Jedlni

07 kwietnia 2011r. o godz. 10 00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedni rozpoczęła się po raz 34 wiosna literacka. Jest to  najstarsza w Polsce impreza promująca współczesną literaturę dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jedni miała przyjemność gościć  pisarza Łukasza Dębskiego  autora książek dla dzieci pt. "Łamigłówki i łamisłówka z pisarzem"

Spotkanie przyciągnęło grono zainteresowanych literaturą. Pisarz  opowiadał  o swojej twórczości i zachęcał czytelników do czytania i pogłębiania zainteresowań literaturą.

Nasz gość to:

prozaik, scenarzysta, autor licznych książek dla dzieci. W Krakowie prowadzi kawiarnię literacką "Cafe Szafe", która w 2007 roku otrzymała nagrodę Polskiej Sekcji IBBY za upowszechnianie czytelnictwa. Debiutował zbiorem "Wiórki, wiewiórki i inne bajki wierszem" (2001). Następnie napisał popularne, zabawne rymowanki: "Krówki i mrówki i inne bajki wierszem" (2002), Gdzie Portugalczyk wygrzewa stopy czyli podróże w głąb Europy (2004), "Pociąg z literkami(2005), "Francja. Przewodnik dla dzieci (2006), "Grecja. Przewodnik dla dzieci (2006), "Włochy. Przewodnik dla dzieci (2006), "Łamisłówka (2007), "Łamigłówki (2008), "Felicjanek 10 (2008), "Pan Teodor Wąsik III czyli kurs bon ton dla dzieci (2009), "Wierszownik z podróży dookoła świata (2010), "Szereg literek bez usterek czyli alfabetociekawostki (2011).

21-05-2018