Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - EDUKACJA
Projekt unijny pod tytułem "Gmina Pionki zmienia się i dostosowuje do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym"
PDF
DRUKUJ
grafika


Gmina Pionki w okresie od 03.02.2014 r. do 30.09.2014 r. realizuje projekt unijny pod tytułem "Gmina Pionki zmienia się i dostosowuje do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym" w ramach priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, poddziałanie 9.1.1. Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości pracy w 8 oddziałach przedszkolnych działających na terenie Gminy Pionki (oddział w PSP w Augustowie, oddział w PSP w Czarnej, oddział w PSP w Jaroszkach, 2 oddziały w PZS w Jedlni, oddział w PSP w Laskach, oddział w PSP w Suchej, oddział w PZS w Suskowoli), poprzez ich doposażenie oraz organizację placów zabaw, w celu stworzenia lepszych warunków nauki przedszkolnej w oddziałach ,,0".

Obecnie ukończony został etap pierwszy projektu, czyli zakup wyposażenia związanego z dostosowaniem pomieszczeń oraz bazą dydaktyczną placówek. Placówki objęte programem zostały wyposażone w niezbędne meble, zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt audiowizualny: telewizory, radioodtwarzacze, nowoczesne tablice interaktywne. Zakupione pomoce dydaktyczne mają służyć realizacji atrakcyjnych zajęć dla dzieci, rozwijających ich zainteresowania. Wykorzystanie nowych pomocy naukowych ma na celu spotęgowanie wrażeń i ułatwienie przekazywania wiedzy powiązanego w wywoływanie pozytywnych emocji podczas realizacji lekcji. Zmodernizowane i dostosowane do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym zostały również toalety i szatnie. W salach zwiększono bezpieczeństwo poprzez montaż zabudowy grzejników, zakupiono również rolety okienne. Pomieszczenia gospodarcze doposażono w sprzęt AGD taki jak: zmywarki, lodówki, odkurzacze, czajniki elektryczne, kuchenki mikrofalowe itp. Doposażenie budynków stwarza odpowiednie warunki techniczne do bezpiecznego przebywania dzieci w oddziałach oraz niweluje obawy rodziców przed posłaniem dzieci do oddziałów przedszkolnych.

Kolejnym etapem realizowanym w ramach wyżej wymienionego projektu będzie organizacja placów zabaw przy oddziałach przedszkolnych w miejscowościach Augustów, Czarna, Jaroszki, Jedlnia i Sucha.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 47
baner 48
Stronę odwiedzono:
10658839   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
24-05-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24