Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - AKTUALNOŚCI
Obchody Święta Niepodległości w Augustowie
PDF
DRUKUJ
grafika
Galerie:
grafika
ikona
Ilość fotografii: 18
Autor: Grażyna Rojek

11 listopada 2014 obchodziliśmy 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji na południowym krańcu wsi Augustów, przy mogile upamiętniającej tamte czasy poświęcono nowy krzyż. W  uroczystości uczestniczyli  Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek, przedstawiciele Nadleśnictwa Kozienice na czele z zastępcą nadleśniczego  Arturem Mazurem,  leśniczych i pracowników Nadleśnictwa Kozienice, Ksiądz Rafał Kalbarczyk z parafii Św. Krzyża w Kozienicach, Zarząd Wspólnoty Gruntowej Wsi Augustów oraz Zespół Półborzanki, który jak zwykle uświetnia każdą uroczystość w tej miejscowości

Po przywitaniu gości zespół Półborzanki zaśpiewał pieśń "My, pierwsza brygada". Następnie ksiądz Rafał Kalbarczyk poświęcił krzyż. W dalszej części uroczystości kwiaty złożyli:

  • Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek
  • Radny Gminy Pionki Marek Tomaszewski
  • Nadleśnictwo Kozienice
  • Sołtys wsi Augustów Dariusz Gonciarz w imieniu mieszkańców
  • Zarząd Wspólnoty Gruntowej Wsi Augustów
  • Koło Gospodyń Wiejskich z Augustowa

Po złożeniu kwiatów głos zabrał pan Artur Mazur z-ca  nadleśniczego Nadleśnictwa Kozienice, który przedstawił zarys historii  walk na terenie Puszczy Kozienickiej podczas I Wojny Światowej, podkreślił rolę Sołtysa w organizacji dzisiejszych obchodów,  przemawiał także Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek oraz sołtys wsi Augustów Dariusz Gonciarz, który był współorganizatorem i gospodarzem dzisiejszej uroczystości.

Na zakończenie obchodów przy mogile zespół "Półborzanki" zaśpiewał pieśni patriotyczne.

Po oficjalnych uroczystościach sołtys podziękował  Nadleśnictwu Kozienice, wszystkim mieszkańcom Augustowa, którzy przyczynili się do odnowienia Krzyża, a szczególnie Piotrkowi Szymocha i w imieniu Nadleśnictwa Kozienice zaprosił wszystkich na wojskową grochówkę.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 32
Stronę odwiedzono:
8824795   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
05-07-2018
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24