Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - AKTUALNOŚCI
Spotkanie Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach
PDF
DRUKUJ
grafika

W sobotę odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach, które było podsumowaniem wieloletniej działalności pszczelarzy na terenie gminy Pionki.  Zaproszenie na spotkanie przyjął Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek i Burmistrz Miasta Pionki Romuald Zawodnik.

Zebranych przywitał Prezes Stowarzyszenia Kazimierz Siek. Opowiedział o historii pszczelarstwa w Pionkach, następnie przekazał  głos Wójtowi Gminy Pionki Mirosławowi Ziółkowi. Pan Wójt w swoim wystąpieniu podziękował za wieloletnią współpracę podkreślając, że chętnie będzie wspierał działania Stowarzyszenia szczególnie, że niesie ono  korzyści nie tylko dla pszczelarzy ale także dla całego regionu promując go w całym kraju.

Z okazji corocznego spotkania Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach wręczono dyplomy dla pszczelarzy za propagowanie szczególnej roli pszczół w przyrodzie i wzorowo prowadzoną pasiekę.  Dyplomy wręczyli Prezes Stowarzyszenia Kazimierz Siek, Wójt Gminy Pionki i Burmistrz Miasta Pionki Romuald Zawodnik.

Wieczór uświetnił występ Zespołu Półborzanek z Augustowa.

Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach istnieje od czterech  lat i  zrzesza 40 pszczelarzy z terenu gminy Pionki, którzy mają po opieką 720 rodzin pszczelich. Prezesem Stowarzyszenia jest Kazimierz Siek, Wiceprezesami: Wawer Mieczysław i Skrzypek Szymon, członkami Rady Nadzorczej są: Hofman Edward, Frysztak Marian, Smolarczyk Piotr. W latach poprzedzających powstanie Stowarzyszenia pszczelarze byli zrzeszeni w Pionkowskim Kole Pszczelarskim, które podlegało pod Radomski Związek Pszczelarzy.

 W najbliższym czasie przybliżymy Państwu historie pszczelarstwa w Gminie Pionki.

Obejrzyj zdjęcia

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 32
Stronę odwiedzono:
8824834   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
05-07-2018
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24