Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - AKTUALNOŚCI
Warsztaty taneczno –muzyczne zorganizowane przez FUNDACJĘ PRO CIVITAS BONO
PDF
DRUKUJ
grafika

 

W dniu 12 października Publicznym Zespole Szkół w Jedlni odbyły się warsztaty taneczno -muzyczne, organizowane przez FUNDACJĘ PRO CIVITAS BONO w ramach projektu „Odkrywamy dziedzictwo kulturowe Radomszczyzny". Projekt finansowany jest przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Honorowy Patronat nad projektem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego p. Adam Struzik. Partnerem projektu jest Muzeum Wsi Radomskiej.

W ramach warsztatów dzieci mogły posłuchać walczyków, poleczek, oberków z tzw. mikroregionu kajockiego (powiat przysuski), wykonywanych na żywo przez ludowych artystów.  Przez 90 minut dzieci uczyły się podstawowych kroków ludowych tańców, śpiewały piosenki, poznawały tradycje ludowe, grały na instrumentach. Artyści opowiadali dzieciom o kulturze ludowej oraz prezentowali własnoręcznie wykonane stroje ludowe oraz inne elementy rękodzieła.

Projekt ma charakter pilotażowy. Naszym celem było ocalenie od zapomnienia najcenniejszych elementów lokalnych tradycji, zapoznanie dzieci oraz pedagogów z tradycjami i zwyczajami regionu radomskiego oraz niwelowanie negatywnych stereotypów na temat kultury i tradycji wiejskiej - powiedziała koordynatorka i pomysłodawczyni projektu dr Aneta Śledź , Pełnomocnik Zarządu Fundacji Pro Civitas Bono.

Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem w regionie. W przyszłym roku będziemy starać się o kontynuację warsztatów oraz rozszerzenie działań na cały region radomski - zapowiada Aneta Śledź.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 32
Stronę odwiedzono:
8824842   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
05-07-2018
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24