Portal - INFORMATOR GMINNY
Skorzystaj z dofinansowania przez Gminę Pionki zabiegów weterynaryjnych

Urząd Gminy Pionki informuje, że w ramach obowiązującego „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Pionki" istnieje możliwość skorzystania z dofinansowanych przez Gminę Pionki zabiegów weterynaryjnych tj. sterylizacji i kastracji psów i kotów oraz usypianie ślepych miotów.

Gmina zapewnia dofinansowanie do zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów w wysokości 50 % kosztów zabiegów. Dofinansowanie przysługuje Mieszkańcom Gminy Pionki, do zwierząt stanowiących ich własność. Dofinansowanie przysługuje właścicielom psów i kotów w ilości maksymalnie 1 szt. rocznie. Gmina pokrywa 100 % kosztów uśpienia ślepych miotów psów lub kotów na wniosek właściciela, nie częściej niż raz na 2 lata.

Ponadto informuję, że mieszkańcy Gminy Pionki, którzy chcą adoptować bezdomne zwierzę mogą skorzystać z tzw. „pakietu adopcyjnego", który obejmuje: szczepienie p. wściekliźnie, odrobaczenie, szczepienie p. nosówce, parwowirozie, chorobie Rubartha oraz kastrację/sterylizację zwierzęcia. Koszty tych zabiegów pokrywa w 100% Gmina Pionki.

Po wykonaniu zabiegów i przekazaniu zwierzęcia do adopcji przechodzi ono pod opiekę nowego właściciela.

Mając na celu ograniczenie bezdomności zwierząt na terenie Gminy Pionki serdecznie zachęcamy Mieszkańców do korzystania z powyższych propozycji.

Właściciel, chcąc poddać zabiegowi posiadane zwierzę składa wniosek  do  Urzędu Gminy Pionki wskazując gatunek, płeć, wiek zwierzęcia i rodzaj zabiegu  oraz wypełnia oświadczenie zawierające klauzulę o jawności danych osobowych, którą lekarz weterynarii po przeprowadzeniu zabiegu przekaże do Urzędu Gminy Pionki.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Pionki pok. nr 20 lub telefonicznie pod nr 48 384 84 00.

Pobierz oświadczenie dotyczące wykonania zabiegu weterynaryjnego w ramach programu zapobiegania bezdomności zwierząt domowych na terenie gminy Pionki. pobierz plik

19-07-2018