Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - INFORMATOR GMINNY
Dożynki parafialne w Suchej w deszczu
PDF
DRUKUJ
grafika

20 sierpnia 2017 roku o godz. 1200 w Parafii Św. Idziego w Suchej  mszą dożynkową rozpoczęły się uroczystości dożynkowe. Mszę św. celebrował ks.profesor Marek Jagodziński - KUL Lublin, Oj.Marceli Prawica misjonarz z Zambii, ks. Proboszcz Edward Mosioł. W homilii ks.proboszcz powiedział ,, Kochani rolnicy - ludzie ciężkiej, ale pięknej pracy - tak jak wy dziękujecie dziś Bogu za błogosławieństwo w tegorocznych plonach, tak ja dziękuję wam za waszą pracę w imieniu swoim i wszystkich, którzy korzystają z owoców waszej pracy".

Piękne wieńce dożynkowe przynieśli mieszkańcy miejscowości: Mireń, Sucha, Czarna, Suskowola, Helenów . Po Mszy Świętej odbyły się dalsze uroczystości na placu przy kościele. W strugach deszczu zebranych powitał  zepół  Kontrast z Pionek. Nastepnie zaprezentował się zespół  „Paradise" z Gadki. 

W uroczystości uczestniczyli  przedstawiciele samorządu Gminy Pionki,  Nadleśnictwa Zwoleń , sołtysi okolicznych wsi. Nagrodzeni w konkursch zostali: Szymon Gogacz i Piotr Molenda obaj z miejscowosci Płachty i Patrycja Sekuła z miejscowości Mireń.

obejrzyj zdjęcia

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 47
baner 48
Stronę odwiedzono:
10643464   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
17-05-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24