Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - AKTUALNOŚCI
Kornelia i Jakub wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
PDF
DRUKUJ
grafika

W dniu 20. stycznia 2018 r. w siedzibie Wydziału Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach odbyły się zawody okręgowe LIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym -„Demokracja - istota, idee, cele i ich realizacja". Wzięli w niej udział przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach: Jakub Kaczkowski i Kornelia Brzostowska. Opiekunem uczniów był Jacek Malicki, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

Olimpiadę uświetnił wykład prof. dr hab. Bogusława Liberadzkiego, wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego -  „ Unia Europejska w 2018 roku". Na zaproszenie organizatorów do Siedlec przybył także dr Sławomir Kindziuk - laureat olimpiady z 1976 roku, który wygłosił prelekcję na temat „Czy udział w Olimpiadzie może być sposobem na sukces?".

- Cieszę się, że wraz z Kubą znaleźliśmy się w gronie najlepszych uczestników olimpiady na szczeblu okręgu mazowieckiego. Mogliśmy rywalizować z najlepszymi. Obecna edycja olimpiady była wyjątkowa trudna, a test wymagał precyzyjnych odpowiedzi - stwierdziła Kornelia, uczennica klas 1pt.

- Udział moich uczniów w eliminacjach olimpiady to interesująca lekcja wiedzy o Polsce i Europie. Na pewno zachęci młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczno-politycznym,  podsumował pobyt w Siedlcach Jacek Malicki.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 32
Stronę odwiedzono:
8699608   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
21-06-2018
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24