Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - EDUKACJA
Warsztaty rękodzieła podczas ferii w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej
PDF
DRUKUJ
grafika

W dniach od 15 do 19 stycznia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej przeprowadzono warsztaty z rękodzielnictwa, w których uczestniczyło ponad 30 uczniów.  Autorem i koordynatorem programu była p. Aneta Podsiadła, zaś opiekunem i organizatorem zajęć była pani Małgorzata Dzikowska - Gregorczyk. W program włączyły się panie spoza naszej szkoły specjalizujące się w rękodzielnictwie, p. Jolanta Falkiewicz -  twórczyni ludowa z Radomia, mistrzyni ozdób z papieru oraz nauczycielki z Zespołu Szkół w Ursynowie -

p. Danuta Wasińska i p. Aleksandra Kielich, specjalizujące się w decoupage'u. Codziennie w pracy twórczej wspierała uczniów p. Monika Jurek, dla której rękodzieło to prawdziwa pasja. Każdego dnia dzieci wykonywały różne prace. Pierwszego dnia uczniowie poznali tajniki wyrabiania rzeczy z wikliny papierowej, tworząc serca i pojemniki na przybory szkolne. Następnie,  z okazji zbliżającego się Dnia Babci, dzieci wykonały broszki z kolorowego filcu, a potem miseczki z gliny. Kolejnym rękodziełem były kwiaty z barwnych piórek i wiosenne przebiśniegi z bibuły. Dużą ciekawość wzbudziły warsztaty z decoupage'u, podczas których uczniowie wykonali piękne wazony z butelek i słoików.

Oprócz działań artystycznych, dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa podczas różnych zabaw i wykonały plakaty pt. „Bezpieczne ferie". Każdego dnia szkoła zapewniała dzieciom różne przekąski, np. kanapki, pączki i słodkie bułki herbatę, pożywne soki oraz słodkie łakocie. Na zakończenie projektu feryjnego dzieci otrzymały dyplomy pamiątkowe i nagrody rzeczowe, a dodatkową atrakcją był wspólny wyjazd wraz z opiekunami i rodzicami na projekcję filmów do kina Helios w Radomiu. Uczniowie mieli możliwość wyboru seansu: „Cudowny chłopak" lub „Paddington 2".

Czas spędzony podczas ferii  był dla dzieci bardzo atrakcyjny i pożyteczny.  Pomysłowość naszych uczniów podczas ferii nie miała granic. Ani przez chwilę nikt się nie nudził, wszyscy byli uśmiechnięci, zadowoleni i chętni do pracy.

Bardzo dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pionkach, bez wsparcia której nie mogliśmy zrealizować naszego projektu feryjnego.

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 32
Stronę odwiedzono:
8699604   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
21-06-2018
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24