Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

Już po raz ósmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem:  Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy

Honorowy patronat nad Konkursem objął  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Współorganizatorem Konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy.

Ponadto do współpracy przy organizacji Konkursu zapraszamy: dyrekcje szkół podstawowych, jednostki samorządu terytorialnego i lokalne media.

Celem Konkursu jest promowanie bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym wśród najmłodszych mieszkańców wsi, a także popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

W tym roku KRUS  zwraca uwagę na zapobieganie zdarzeniom spowodowanym przez różnego rodzaju upadki.

Na terenie Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie i podległych mu Placówek Terenowych, Konkurs przebiega w 2 etapach: powiatowym i wojewódzkim.

Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych klas 0-VII, w dwóch kategoriach wiekowych (1. grupa: klasy 0-III, 2. grupa: klasy IV-VII).

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3,  w dowolnej technice, o tematyce związanej z zapobieganiem upadkom.

Dla laureatów wszystkich etapów Konkursu organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Prace plastyczne laureatów pierwszych miejsc z obu grup wiekowych wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Do etapu ogólnopolskiego  zostaną przekazane prace zwycięzców trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego z każdej kategorii wiekowej.

Szczegółowe informacje o organizacji Konkursu można uzyskać w Placówce Terenowej KRUS w Kozienicach,  ul. Karola Świerczewskiego 31, 26-900 Kozienice      Telefon: 48 383 37 50

PT KRUS Kozienice

16-08-2018