Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - AKTUALNOŚCI
Spotkanie „Na szlaku” ze Sławomirem Wąsikiem „Filmowe opowieści o lesie”
PDF
DRUKUJ
grafika

Zapraszamy serdecznie 16 lutego o godz. 17.00 na spotkanie ze Sławomirem Wąsikiem - przyrodnikiem, realizatorem filmów dokumentalnych, autorem książek o przyrodzie. Podczas spotkania odbędzie się pokaz filmów „Zielone piętra lasu" oraz „Tamta strona lasu. Nadleśnictwo Zwoleń".

Sławomir Wąsik zapowiada spotkanie swoimi przemyśleniami o lesie: „Trudno jest pisać, mówić o lesie. Niemożliwym jest zamknięcie, ograniczenie takiej eksplozji doskonałego piękna i fenomenu życia w obrazie filmowym, książce, opowieści. Każda, choćby nie wiadomo jak obszerna wypowiedź, okazuje się w końcu szczątkową, pobieżną, płytką i subiektywną. Świadomi tego (my - twórcy) jednak ponawiamy próby, stajemy w czasie i miejscu, opowiadamy o swoim zachwycie i zadziwieniu, bronimy tego, co uznaliśmy za wartość, co pokochaliśmy i chcemy, żeby trwało. Pamiętamy też, że niejednokrotnie nasze wybory zaświadczają o nas bardziej niż zdolności i to znacznie łagodzi konfrontację z rzeczywistością oraz daje siłę do podejmowania kolejnych prób."

Serdecznie zapraszamy do Centrum Aktywności Lokalnej na spotkanie poświęcone naszej wspaniałej przyrodzie.
Przypominamy, że młodzież ucząca się geografii będzie miała podczas tego spotkania szanse zdobyć m. in. filmy z autografem autora.

źródło CAL Pionki

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 32
Stronę odwiedzono:
8699615   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
21-06-2018
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24