Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - EDUKACJA
W Augustowie dzieci spotkały się z leśnikiem
PDF
DRUKUJ
grafika

Pod koniec lutego przybył do naszej szkoły na spotkanie z młodzieżą miły gość - p. Lidia Zaczyńska z Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach. Celem spotkania było omówienie pracy leśnika. Mieszkający w Puszczy Kozienickiej uczniowie mają niemal codzienny kontakt z lasem. Na spotkaniu dowiedzieli się jak trudna i często niebezpieczna jest praca leśnika i jak różnorodne obejmuje zadania. Ale najważniejsza jest miłość do przyrody, która rozwija się już od najmłodszych lat. Może któryś z uczniów podejmie w przyszłości pracę w lesie?

Nasza puszcza obfituje w różnorodne atrakcje: rezerwaty, pomniki przyrody, ścieżki piesze i rowerowe itp. Uczniowie otrzymali mapy, by w pełni korzystać z oferty swojego miejsca zamieszkania. Wszyscy z uwagą i wielkim zainteresowaniem wysłuchali barwnej opowieści o puszczy i pracujących w niej ludziach. Na pamiątkę spotkania nasz gość zostawił dla szkoły historyczną mapę tego terenu pochodzącą sprzed prawie180 lat i książki edukacyjne o lesie i pracy leśnika.

To ciekawe spotkanie zainspirowało uczniów z kółka przyrodniczego do zorganizowania wycieczki do najstarszego rezerwatu Zagożdżon. Wycieczka ta doszła do skutku w sobotę. Dzięki inwencji rodziców, dzieci zostały podwiezione na miejsce zaprzęgiem konnym z saniami. W rezerwacie prowadzone były obserwacje i pomiary. Największą atrakcją był przystanek przy dębie pomnikowym Zygmunt August.

Przejazd po zimowym lesie był bardzo przyjemny a okolica wyjątkowa.

obejrzyj zdjęcia

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 32
Stronę odwiedzono:
8846682   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
19-07-2018
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24