Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu  9 marca 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej  w Jaroszkach  odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Gości powitała dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszkach  Anastazja  Jasek. Zmagania uczestników obserwowali: młodszy brygadier Grzegorz Wikaliński dowódca Jednostki Ratowniczo -Gaśniczej 4 w Pionkach, Prezes Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP Tomasz Kęska,  Komendant Miejsko-Gminny Związku OSP RP  Andrzej Kapusta, Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek, radni gminy: Aneta Wojdat, Rafał Grzybowski, Kierownik Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania Pani Małgorzata Warchoł, Dyrektorzy Gminnych Szkół, Strażacy z Ochotniczej Staży Pożarnej w Jaroszkach i rodzice.

W konkursie uczestniczyło  28 uczniów ze wszystkich  szkół z terenu Gminy Pionki.

Pierwsza część zmagań polegała na rozwiązywaniu testu jednokrotnego wyboru w dwóch kategoriach wiekowych z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Druga  część ustna to odpowiedzi na zadane pytania przez komisję. Turniej prowadził z-ca Dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej  w Pionkach, młodszy brygadier Robert Łabuszewski -członek jury.

Po dwóch godzinach zmagań i kilku dogrywkach komisja w składzie: Przewodniczący- Prezes Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP Tomasz Kęska, Komendant Gminny Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Kapusta i z-ca Dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej  w Pionkach, młodszy brygadier Robert Łabuszewski  wyłoniła zwycięzców.

W kategorii szkół podstawowych  klas I-VI największą liczbę punktów zdobyli:

1. Szymon Marczak PSP   Suskowola

2. Wojciech Patyna PSP Suskowola

3. Julia Michałowska -Jaroszki  i  Hubert Sałbut -Suskowola

W kategorii szkół podstawowych klas VII - VIII oraz gimnazjalnych  największą liczbę punktów zdobyli:

1. Aleksandra Siczek - PG  w Jedlni

2. Szymon Kwaśnik -PG Suskowola

3.Gabriel Michałowski - PSP w Jaroszkach

Siódemka  zwycięzców  będzie reprezentować Gminę Pionki na zawodach powiatowych 17 marca 2018 roku w Leśnym Ośrodku  Edukacyjnym  im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni Letnisko.
W kwalifikacji szkół Gminy Pionki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,Młodzież zapobiega Pożarom"

grupa I:
1.PSP Suskowola,
2. ex aequo PSP Jedlnia i PSP Laski
4.PSP Sucha
5.PSP Augustów
6.PSP Jaroszki
7.PSP Czarna

w grupie II
1. PSP Suskowola
2. PSP Jaroszki
3. PSP Jedlnia

Konkurs  uświetnił występ dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszkach . Uczniowie opowiedzieli o  pracy strażaków muzyką i śpiewem.

Prezes Zarządu Oddziału Miejsko -Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP  w Pionkach Tomasz Kęska oraz Wójt Gminy Mirosław Ziółek podziękowali uczniom za udział w konkursie i zainteresowanie zagadnieniami z zakresu ochrony p. pożarowej. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni upominki ufundowanymi przez Gminę Pionki.

Podziękowania trafiły  również do opiekunów przygotowujących dzieci do turnieju, za ich wkład i zaangażowanie.

Obejrzyj zdjęcia

Jury Turnieju