Zapraszamy na III Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka

Zapraszamy w dniach 20-21 kwietnia do Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach na III Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka pod honorowym patronatem Andrzeja Piasecznego.

20 kwietnia godz. 10.00 - przesłuchania konkursowe - wstęp wolny
21 kwietnia godz. 16.00 - Gala Finałowa i koncert Ireny Santor - bilety wstępu dostępne w kasie Centrum Aktywności Lokalnej od 4 kwietnia w cenie 30 zł.

W piątek (20 kwietnia) zapraszamy na otwarte przesłuchania wokalne, które zaczynają się od godz. 10.00.

Tego dnia wystąpią uczestnicy konkursu wokalnego (którzy do 30 marca dostarczyli kompletne zgłoszenia). Do 11 kwietnia na stronie www.cal.pionki.pl zostanie zamieszczony harmonogram przesłuchań.
Uczestnicy konkursu zmierzą się z repertuarem polskiej muzyki rozrywkowej powstałej w latach 1957-1990. Przypominamy, nasz festiwal ma na celu popularyzację muzyki z okresu, kiedy płyta winylowa była najpopularniejszym nośnikiem dźwięku, a w Pionkach prężnie działała tłocznia płyt gramofonowych.
Zapraszamy serdecznie na salę widowiskową, gdzie będziemy mogli obserwować zmagania solistów, którzy przyjadą do Pionek z różnych zakątków naszego kraju. Wysłuchamy w ich wykonaniu hitów polskiej muzyki rozrywkowej.

W sobotę (21 kwietnia) zapraszamy na Galę Finałową, która zacznie się o godz.16.00.

W trakcie gali finaliści konkursu wokalnego odbiorą nagrody, statuetki i dyplomy. Zdobywcy pierwszych miejsc oraz Grand Prix festiwalu wystąpią przed nami na scenie.

Podczas Gali Finałowej III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka wystąpi niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki - Irena Santor. Uwielbiana przez kolejne pokolenia słuchaczy Artystka zaprezentuje na naszej scenie recital PUNKT WIDZENIA. W programie usłyszymy znane i lubiane przeboje Artystki, piosenki z okrytej platyną płyty „Kręci mnie ten świat" oraz najnowszej płyty „Punkt widzenia", która entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serce i uznanie publiczności.

Nie sposób wyliczyć wybitnych osiągnięć, które składają się na trwającą od kilku dekad karierę Artystki. Irena Santor nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami jak np. „Tych lat nie odda nikt", „Powrócisz tu", „Już nie ma dzikich plaż", „Embarras". Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej Artystkę wielkiego formatu - ponadczasową. Znają Ją wszyscy, w każdym wieku a Jej piosenki są wciąż aktualne i nadal brzmią z tą samą ogromną siłą...

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z legendą polskiej sceny, wypełnione czułością dźwięków, melancholijnym urokiem oraz unikatowymi emocjami, z których zrodziły się najznakomitsze kompozycje Artystki.

Irena Santor wystąpi z towarzyszeniem zespołu muzycznego  w składzie:  Mariusz Dubrawski - fortepian, Wojciech Ruciński - kontrabas, Grzegorz Poliszak - perkusja.

Bilety na Galę Finałową w cenie 30 zł dostępne są w kasie Centrum Aktywności Lokalnej od 4 kwietnia (w godz. 9.30 - 17.30). Ilość biletów ograniczona.

Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy: Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, Urząd Miasta Pionki

Patron honorowy: Andrzej Piaseczny

Patronat: Starosta Powiatu Radomskiego