Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - AKTUALNOŚCI
Niedziela z Powiatem w Suskowoli
PDF
DRUKUJ
grafika

Przy pięknej, upalnej pogodzie odbyło się pierwsze z cyklu  10 wydarzeń społeczno - kulturalnych „Niedziela z Powiatem", których współorganizatorem jest marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Na inaugurację ekipa Starostwa Powiatowego w Radomiu  wybrała się  na teren stadionu w Suskowoli w gminie Pionki.

Zgromadzeni na festynie mieszkańcy mieli możliwość kontaktu z przedstawicielami wydziałów starostwa i jednostek organizacyjnych oraz uzyskania fachowych porad i informacji, m.in. na temat szybkiego i sprawnego załatwienia konkretnych spraw w urzędzie. Do ich dyspozycji byli m.in. naczelnicy, dyrektorzy i pracownicy wydziałów; komunikacji, rolnictwa, budownictwa geodezji, powiatowego rzecznika praw konsumentów, a także Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie czy  Powiatowego Zarządu Dróg. Można było także zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi; nawiasem mówiąc swoim ciśnieniem było rekordowo dużo zainteresowanych.

Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji dla dzieci,  a także konkursy sportowo -rekreacyjne dla młodzieży i dorosłych, w których wzięli udział : „Mocarze" z Sukowoli oraz „Twardziele" i „Kabanosy" z Pionek .  Największą wiedzą o gminie, powiecie i województwie,  zdobywając odpowiednio trzy pierwsze miejsca, wykazali się: Jakub Malinowski, Kazimierz Dziewit, Damian Borek. Na zwycięzców oraz  wśród  tych, którzy dotarli na piknik rowerem czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez starostę.

Swój repertuar zaprezentował lokalny Zespół Ludowy „Półborzanki" z Augustowa, a na wszystkich czekała przepyszna grochówka.  Imprezę uświetnił występ Zespołu Redox.

źródło:Powiat Radomski

 

Kolejna odsłona „Niedzieli z Powiatem" już w najbliższą niedzielę, tj. 3 czerwca w Bartodziejach, na którą serdecznie zapraszamy.

obejrzyj zdjęcia

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 8
baner 30
baner 31
baner 48
Stronę odwiedzono:
10311502   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
25-03-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24