Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - AKTUALNOŚCI
Św. Tekla wraca do Puszczy
PDF
DRUKUJ
grafika

Nadleśnictwo Kozienice informuje, że w dniu 05.08.2018 roku ok. godz. 13 odbędzie się uroczyste poświęcenie kapliczki św. Tekli. Zmiana terminu nastąpiła w wyniku niekorzystnych warunków pogodowych. Nadleśnictwo Kozienice informuje, że zgodnie z planem zagospodarowania turystycznego na 2018r. została odtworzona Kapliczka Św. Tekli. Kapliczka zostanie ustawiona w najbliższych dniach przy Królewskim Gościńcu, w pobliżu miejscowości Stoki (zgodnie z załączoną poniżej mapą).

Kult Św. Tekli w tym rejonie, która niegdyś należała do grona najpopularniejszych świętych czczonych w Polsce, związany jest z tragicznymi wydarzeniami z przed ponad 200-tu lat do których doszło w miejscu ustawienia kapliczki. O historii uroczyska będzie można się dowiedzieć z zamontowanej w pobliżu kapliczki tablicy informacyjnej, co będzie stanowić ciekawostkę turystyczną i uatrakcyjniać szlak turystyczny. Wizerunek Św. Tekli umieszczony w kapliczce został ufundowany przez Parafię Św. Mikołaja.

Uroczyste poświęcenie odtworzonej kapliczki, uświetnione prelekcją Pana Marcina Stańczuka z Muzeum Wsi Radomskiej, odbędzie się w dn. 05.08.2018r. ok. godz. 13., podczas corocznego rajdu rowerowego organizowanego przez Parafię pod wezwaniem Św. Mikołaja z Jedlni. W dalszej części wydarzenia przewidziana jest o godz.14.°° doroczna msza święta celebrowana przy pomniku pszczoły w „Bartnym Kącie". Po mszy, dla upamiętnienia 100-lecia Niepodległości Polski, zostanie posadzony Dąb „Józef" (sadzonka wyhodowana ze szczepu słynnego dębu Bartka).

                                                                                                    autor. Nadleśnictwo Kozienice

Więcej szczegółów w najbliższym czasie .PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 32
Stronę odwiedzono:
8827280   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
05-07-2018
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24