Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - AKTUALNOŚCI
MIESZKAŃCY GMINY ZE ZŁOTYMI MEDALAMI MISTRZOSTW ŚWIATA TAEKWONDO
PDF
DRUKUJ
grafika

W dniach 21-22 lipca w angielskim Birmingham odbyły się Mistrzostwa Świata Tae Kwon-do International. W hali widowiskowo-sportowej Birmingham Arena na trzydziestu matach o medale i tytuły rywalizowało ponad dwa tysiące zawodników z całego świata.

Wspaniały sukces sportowy odnieśli zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy wywalczyli 3 złote medale. Najlepszymi na świecie w swoich kategoriach walk point stop kolorowych pasów okazali się:

- Szymon Grabowski - seniorzy waga średnia,

- Kacper Trzos - kadeci (odpowiednik juniorów) waga średnia,

- Jakub Płachta - juniorzy (odpowiednik kadetów) waga ciężka.

Nasi zawodnicy dosyć wyraźnie dominowali w eliminacjach i bardzo uważnie walczyli w strefach medalowych nie popełniając większych błędów. W efekcie każdy z nich osiągnął największy sukces życiowy.

W składzie naszej reprezentacji znaleźli się też Ola i Kuba Grzywacz, którzy debiutując w kategorii czarnych pasów, mimo ambitnej postawy, zakończyli rywalizację poza strefą medalową przegrywając nieznacznie swoje pojedynki z późniejszymi medalistami mistrzostw. Szczególnie blisko sukcesu był Kuba, który przegrał decydującą walkę po dwóch dogrywkach.

Wyjazd na tak prestiżową zagraniczną imprezę nie byłby możliwy bez dofinansowania, którego udzielił Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek. Wsparcia finansowego, w ramach realizacji zadania publicznego pt. „ Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej", szczególnie w okresie przygotowawczym, udzielił również Burmistrz Miasta Pionki Romuald Zawodnik.

Duże podziękowania należą się także Kierownikowi Wydziału Sportu i Rekreacji UM Pionki - Andrzejowi Iwanowskiemu oraz Prezesowi KS „Proch" Pionki Mirosławowi Lepie za udostępnienie obiektów sportowych na treningi przygotowawcze.

obejrzyj zdjęcia -autor Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 8
baner 30
baner 31
baner 48
Stronę odwiedzono:
10311457   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
25-03-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24