Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - INFORMATOR GMINNY
Orkiestra na planie filmowym
PDF
DRUKUJ
grafika

Orkiestra Dęta Boni Angeli zadebiutowała na planie filmowym w dniu 26 lipca 2018r. w Odrzywole kręcąc zdjęcia do filmu ,, Klecha" w reżyserii Jacka Gwizdały. Scenariusz do filmu napisał Wojciech Pestka na motywach powieści Powiedzcie swoim. Debiut filmowy orkiestrze umożliwił sam scenarzysta Pan Wojciech Pestka oraz ks. Janusz Smerda. Jest to film biograficzny poświęcony działalności ks. Romana Kotlarza, w którego role wcielił się Mirosław Baka.  Ks. Roman Kotlarz to bohater radomskiego czerwca '76. Ksiądz Kotlarz został poddany represjom, przeszedł tzw. ,,Ścieżki zdrowia" i bity zmarł w sierpniu ' 76 r. w niewyjaśnionych  okolicznościach. Gra w tym filmie to dla młodzieży z Orkiestry Boni Angeli żywa lekcja historii.

Młodzi muzycy zagrali w scenie filmowej z Piotrem Fronczewskim i Sebastianem Konradem. Orkiestra poznała warsztat pracy aktora i całego zespołu filmowego. Jak podkreślają młodzi artyści ,, to ciężka praca, ale i świetna przygoda". Ogromny wkład w przygotowanie orkiestry w filmie włożył kapelmistrz Pan Zbigniew Bidziński.

Orkiestra dzieliła wspólną garderobę z wybitnym aktorem Panem Piotrem Frączewskim, który grał m.in. Pana Kleksa. Wszelkie podjęte działania innowacyjne orkiestry dętej Boni Angeli nie były by możliwe bez wsparcia finansowego Gminy Pionki i przychylności Wójta Gminy Pionki Pana Mirosława Ziółka oraz Rady Gminy.

Na tej przygodzie nie kończymy, będzie jeszcze ciąg dalszy.

autor tekstu i zdjęć Aneta Wojdat

obejrzyj zdjęcia

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 8
baner 30
baner 31
baner 48
Stronę odwiedzono:
10311779   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
25-03-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24