Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - AKTUALNOŚCI
Za nami Pierwszy Dzień Pszczoły w Bartnym Kącie
PDF
DRUKUJ
grafika

W niedziele 5 sierpnia odbył się Pierwszy Pionkowski Dzień Pszczoły w Bartnym Kącie. Impreza rozpoczęła się rajdem rowerowym. Trasa prowadziła z Pionek przez Jedlnię, gdzie grupa z Pionek połączyła się z tamtejszymi rowerzystami. Wspólnie ruszyli  do Puszczy Kozienickiej. Droga przez Stoki doprowadziła ich do nowej kapliczki św. Tekli, którą uroczyście poświęcił ks. Janusz Smerda. Kilka słów o historii św.Tekli opowiedział  Marcin Stańczuk z Muzeum Wsi Radomskiej. Rajd ruszył dalej do Kapliczki św. Franciszka. W tymże miejscu  elementem o charakterze patriotycznym i kulturowym było  posadzenie dębu „Józef" ku upamiętnienia 100-lecia Niepodległości Polski. Dąb sadzili najmłodsi uczestnicy rajdu,  szarfę z pamiątkowego kamienia  zdjął Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek i Piotr Kacprzak z-ca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.
Uczestnicy Rajdu dotarli do Bartnego Kąta, gdzie po chwili odpoczynku rozpoczęła się polowa msza święta celebrowana przez Ks. Janusza Smerdę i ks. Tomasz Pastuszka. Mszę św. uświetniła gra sygnalistów myśliwskich.

Na koniec  mszy św. Nadleśniczy Tomasz Sot podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy w Bartnym Kącie. Zaprosił uczestników do obejrzenia przygotowanych stoisk wystawowych, ekspozycji uli i  ekspozycji roślin. Na każdego czekał gorący posiłek, można było  spróbować  miodów pochodzących z okolicznych pasiek, na scenie wystąpiły ,,Folklaski" z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1. w Pionkach.  Opiekunem grupy jest Monika Płachta - Ruba. Pracownicy Nadleśnictwa opowiedzieli też o ich działaniach w lasach, w tym o projekcie dotyczącym Leśnych Gospodarstw Węglowych.
Organizatorzy chcąc upamiętnić Pierwszy Pionkowski Dzień Pszczoły w Bartnym Kącie  wsadzili LIPĘ. Uroczystego wkopania lipy dokonali Nadleśniczy Tomasz Sot, Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek i Prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej Piotr Smolarczyk.

Organizatorami imprezy byli: Nadleśnictwo Kozienice, Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej, Miasto Pionki, Gmina Pionki wraz z Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, Domem Kultury w Pionkach, Towarzystwem Rowerowym - Pionki, Kozienickim Parkiem Krajobrazowym, Muzeum Regionalnym w Kozienicach, parafią w Jedlni i Cecylówce oraz PTTK Kozienice

Impreza była objęta patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Andrzeja Matysiaka.

Dziękujemy: Stowarzyszeniu Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej za przybliżenie informacji o produkcji miodu i za piękne ekspozycje,  pani Joannie Kozłowskiej "P.H.U. "Rosa"  za ekspozycję różnych  roślin miododajnych, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszek i z Jedlni , za to że czuwali nad naszym bezpieczeństwem.

obejrzyj zdjęcia

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 8
baner 30
baner 31
baner 48
Stronę odwiedzono:
10311460   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
25-03-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24