Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - INFORMATOR GMINNY
Dożynki Parafialne w Suchej
PDF
DRUKUJ
grafika

19 sierpnia 2018 roku w parafii św. Idziego w Suchej odbyły się Dożynki Parafialne. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. celebrowaną przez trzech kapłanów: ks.kan. Leon Czerwiński, proboszcza parafii Edwarda Mosioł i wikariusza  ks. Grzegorza Włodarczyk. Oprócz dziękczynienia za tegoroczne plony księża przekazali rolnikom słowa wdzięczności i uznania za trud pracy na roli. Szczególne podziękowanie padły dla osób, które włączyły się w organizację tej uroczystości, a szczególne podziękowania skierowane były do mieszkańców miejscowości, którzy przynieśli wieńce dożynkowe: Mireń, Sucha, Helenów, Laski, Czarna, Suskowola,

Po Eucharystii korowód dożynkowy przeszedł na plac przy kościelny, gdzie odbył się festyn rodzinny. Miły akcentem uroczystości było wręczenie proboszczowi Parafii św.Idziego dyplomu za zasługi i pomoc Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej. Warto wspomnieć, że kilka dni temu świętowano 90 lecie OSP w Suchej.

Na  scenie zaprezentowały się  zespoły: „Kontrast"  z Pionek i Zespół Królewskie Źródła z Jedlni. Parafialne Caritas przygotowało wiele niespodzianek, a nagrody główne trafiły do mieszkańców Męciszowa  i Czarnej.

W uroczystości uczestniczyli : Radny Powiatu Radomskiego  Tadeusz Nowicki i Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek oraz  przedstawiciele Nadleśnictwa Zwoleń,  radni Gminy Pionki , sołtysi okolicznych wsi.

obejrzyj wszystkie zdjęcia

Informacja dot. wyrażenia zgody na utrwalanie i publikację wizerunku w celu promocji Gminy Pionki

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 47
baner 48
Stronę odwiedzono:
10643498   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
17-05-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24