Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - INFORMATOR GMINNY
Dożynki Parafialne
PDF
DRUKUJ
grafika

Zakończone żniwa, czas zbierania tego, co zostało posiane i wydało owoce, stały się powodem do radosnego świętowania i wyrażenia wdzięczności Bogu za tegoroczne plony. Tak też było w Parafii św.Mikołaja w Jedlni, gdzie w niedzielę, 26 sierpnia odbyły się Dożynki Parafialne. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się uroczystą eucharystią sprawowaną przez ks. proboszcza Janusza Smerdę i ks. Mieczysława Murawskiego. Na Mszy św. licznie zgromadzili się mieszkańcy, delegacja z dożynkowym wieńcem z miejscowości Huta, a wśród nich sołtysi, radni z dożynkowym chlebem  i koszami dożynkowymi pełnymi pysznych tegorocznych plonów.

Następnie po zakończonej Mszy św. uroczysty korowód dożynkowy przeszedł na „Ogrody Plebańskie",  gdzie rozpoczęła się druga część uroczystości.

Prowadząca część artystyczną, Pani  Karolina Sot-Sosnowska powitała wszystkich gości życząc dobrej zabawy pomimo deszczu. Na scenie zaprezentowały się zespoły:Królewskie Źródła z Jedlni,  Raz na Ludowo z Lesiowa,  Agat -grupa kabaretowa działająca przy CAL Pionki.
Jak co rok było stoisko wystawowe  Mazowieckiego Ośrodka  Doradztwa Rolniczego w Warszawie Powiatowy Oddział w Radomiu na którym Pan Waldek Witek  prezentował owoce i warzywa  pracy rolników.

Następnie na scenę weszła Kapituła odznaczenia działająca w imieniu Stowarzyszenia „Jedlnia" i par. św. Mikołaja uhonorowała  medalem  „Angelus Regalis" /królewski anioł /  za wytrwałą, ofiarną służbę dla społeczności jedleńskiej  Panią Krystynę Czachor  i Agnieszkę Mróz.

Podczas Dożynek można było  skosztować kiełbasek z grilla, pierogów, chleba ze swojskim smalcem, wypieków i owoców przyniesionych przez mieszkańców pobliskich wiosek.

obejrzyj zdjęciamedal  „Angelus Regalis" dla Pani Krystyny Czachor  i Agnieszki Mróz.


Pan Waldek Witek  prezentował owoce pracy rolników


Informacja dot. wyrażenia zgody na utrwalanie i publikację wizerunku w celu promocji Gminy Pionki

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 48
Stronę odwiedzono:
10504390   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
20-04-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24