Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - EDUKACJA
,,Ku Niepodległej” – pokaz historyczny w PSP w Augustowie
PDF
DRUKUJ
grafika

,,Ku Niepodległej" - w PSP w Augustowie miał miejsce pokaz historyczny grupy artystycznej ,,Rekonstrukto" pod takim właśnie tytułem. Była to piękna lekcja historii o dążeniach niepodległościowych Polaków.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę podczas powstań narodowych. Tematyka prelekcji dotyczyła również okresu Księstwa Warszawskiego, sytuacji pod zaborami, I wojny światowej, a przede wszystkim roli i legendy Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów. Te poważne tematy urozmaicone zostały wesołą prezentacją strojów z epoki oraz kolekcji replik broni używanej przez powstańców i w czasie I wojny światowej. Uczniowie mogli zobaczyć, a nawet przymierzyć elementy ubioru i uzbrojenia szwoleżera, powstańca, kosyniera, oficera I Brygady Legionów Polskich. Dużą atrakcją był pokaz walki z użyciem szabli. Dzieci również mogły spróbować swoich sił       w szermierce, oczywiście bezpieczną imitacją broni. Ciekawość wzbudził też ekwipunek żołnierski, a największą uciechę sprawiły nosze i ich zastosowanie. Na zakończenie uczniowie mogli pozować do zdjęć w wybranych strojach i       z repliką broni.

To była bardzo ciekawa lekcja historii w szczególnym momencie - zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

obejrzyj zdjęcia

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 8
baner 30
baner 31
baner 48
Stronę odwiedzono:
10073185   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
15-02-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24