Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - INFORMATOR GMINNY
10 lat Orkiestry Dętej „Boni Angeli”
PDF
DRUKUJ
grafika

Orkiestra Dęta „Boni Angeli" działając w stowarzyszeniu od 10 lat swoją grą ubogaca wiele imprez Gminy Pionki. Podsumowanie i uczczenie tej rocznicy powstania miało miejsce w piątek 5 października 2018 roku. Orkiestra powstała w ramach Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich. Uroczystość rozpoczeła msza św. w kościele św. Mikołaja  w Jedlni i różaniec prowadzony przez młodzież.

Dzięki uprzejmości sponsora p. Krzysztofa Amanowicza, który autokarem przewiózł dzieci i zaproszonych gości rozpoczęliśmy ciąg dalszy obchodów Jubileuszu 10-lecia w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Orkiestra dała piękny pokaz swoich umiejętności pod batutą pana Zbigniewa Bidzińskiego, kapelmistrza od 2011 roku.

Historię powstania orkiestry przybliżył ksiądz Janusz Smerda pomysłodawca  i jej założyciel proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Jedlni.

Uroczystość rozpoczęliśmy  polonezem z filmu „Pan Tadeusz" pozostałą część koncertu wypełniły utwory  „Danny Boy", „ Ob-la-di, ob-la-da" „ czy „Lipka". Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności gry i śpiewu za co otrzymywała głośne brawa na stojąco.

Część kolejną koncertu rozpoczął gospodarz Gminy Pionki wójt Mirosław Ziółek, który z okazji jubileuszu 10 -lecia przekazał na rzecz Stowarzyszenia Orkiestry Dętej"Boni Angeli" czek na kwotę 2.000 zł. Olbrzymią niespodzianką  i zarazem  zobowiązującym wyróżnieniem było otrzymanie Medalu" Zasłużony dla Powiatu Radomskiego" z rąk Przewodniczącej Kapituły Pani Teresy Bartosiewicz. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni p.Grzegorz Abramowicz oraz  p. Jolanta Mazur dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszkach wraz z Gronem Pedagogicznym złożyli ciepłe życzenia i gratulacje z okazji Jubileuszu 10-lecia oraz zadbali o regenerację sił dla grającej młodzieży w postaci kosza słodyczy.

Rada Gminy Pionki z Przewodniczącym p. Tomaszem Wróblem przekazali wyrazy uznania dla dorobku twórczego kultywującego tradycje ludowe i patriotyczne naszego regionu z życzeniami dalszego sukcesu i wytrwałości w realizacji zamierzeń zapisane w postaci grawertonu.

Zaprzyjaźniony zespół „Królewskie Źródła" z panią Krystyną Czachor na czele przedstawił prezent słowno-muzyczny, którego walory artystyczne doceniła publiczność. Czas na podziękowania  dla naszych sponsorów-ogłosiła prowadząca koncert p. Karolina Sot-Sosnowska- wyczytując: Gmina Pionki, Starostwo Powiatowe w Radomiu, Miasto Pionki, ks. Janusz Smerda, Inter Irex p. Irena Nalewajko, przewozy autokarowe p. Krzysztof Amanowicz, RADMARC Mariusz Cubala cukiernia, CAL Pionki z dyrektorem p. Marcinem Alotem, Poligrafia p. Paweł Król, Dwór Jakuba p. Barbara Rakowska, Zakłady Drzewne p. Stefan Grzywacz, Zakłady Drzewne p. Wiesław Deja, BEFA Radom lakierowanie proszkowe, „Zacisze"  p. Jadwiga Warchoł, Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka"
w Radomiu, Bank Spółdzielczy w Pionkach, Bar Smak Pionki, p. Paweł Deja.

W trakcie przerwy goście mięli możliwość degustacji ciast pieczonych przez rodziców dzieci grających w orkiestrze, obejrzenia kroniki oraz dokonania w niej pamiątkowego wpisu.

Drugą część koncertu rozpoczęliśmy utworem „ Czardasz" oraz „ My Way". Niespodzianką było wykonanie utworu  „Przez twe oczy zielone" przez p. Marcina Alota i p. Zbyszka Bidzińskiego. Publiczność bawiła się świetnie  angażując się w śpiew i zabawę. „Wisienką na torcie" jak określiła nasza zapowiadająca p. Karolina był udział orkiestry w nagraniach filmu „Klecha" i przygoda z tym związana, której nie zapomnimy do końca życia. To niezwykłe dla nas wydarzenie przybliżył uczestnikom koncertu reżyser p. Jacek Gwizdała, prezentując zwiastun filmu nagrodzony głośnymi brawami. Koniec obchodów 10-lecia zwieńczyło wspólne zaśpiewanie utworu „Gdy strumyk płynie z wolna".

W utrwaleniu tego niezwykłego wydarzenia pomogli nam redaktorzy strony Gminy Pionki p. Grażyna Rojek, p. Danuta Szegda-Pestka gazeta „Nasza Jedlnia" oraz „Nad Zagożdżonką" p. Roman Fido.

Szczególne podziękowania składamy na ręce dyrektora CAL Pionki p. Marcina Alota i jego współpracowników za pomoc przy organizacji jubileuszu orkiestry.

Jesteśmy bardzo wdzięczni rodzicom dzieci grających w orkiestrze, których bezinteresowna pomoc i zaangażowanie jest nieocenione. Składamy serdeczne podziękowania naszym sympatykom i przyjaciołom za wsparcie, dobre słowo i trwanie w naszym rozwoju.

Na kolejne spotkanie z Orkiestrą Dętą „Boni Angeli" zapraszamy 22 listopada 2018 roku do kościoła pw.św. Mikołaja w Jedlni na koncert muzyki sakralnej wielbiący św. Cecylię patronkę chórzystów, lutników, muzyków,organistów i zespołów wokalno-muzycznych.

Do zobaczenia

Stowarzyszenie Orkiestry Dętej „Boni Angeli"

obejrzyj zdjęcia -autor G.Rojek

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 47
baner 48
Stronę odwiedzono:
10756171   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
26-06-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24