Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - AKTUALNOŚCI
17 medali dla zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do
PDF
DRUKUJ
grafika

17 medali : 5 złotych, 10 srebrnych i 2 brązowe zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki w międzynarodowym turnieju Taekwondo Polish Open Cup, który odbył się w niedzielę, 18 listopada w Opolu.

W zawodach wystąpiło blisko sześciuset uczestników z 31 klubów krajowych oraz Irlandii, Czech, Białorusi, Rosji, Mołdawii a nawet Korei Południowej. Jak widać ze statystyk medalowych nasi reprezentanci walczyli głównie o najwyższe stawki, dochodząc 15 razy do finałów. Mimo, że „tylko" pięciokrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium to jednak z pozostałych medalowych zdobyczy też należy być bardzo zadowolonym, gdyż poziom rywalizacji był naprawdę wysoki.

Najbardziej spektakularnie zaprezentował się zdobywca trzech złotych medali Kuba Płachta, który większość pojedynków w formule semi contact rozstrzygnął przez przewagę techniczną. Dominował również w formule ciągłej, mimo niepełnej dyspozycji fizycznej. Jeszcze dwa dni przed zawodami miał bardzo wysoką gorączkę. Kolejny świetny występ zanotowała seniorka Ola Grzywacz, która zwyciężyła w formule semi contact a w light contact zdobyła srebro, nieznacznie ulegając w finale posiadającej V dan, reprezentantce Irlandii. Występ Oli był na tyle udany, że została powołana do reprezentowania Polskiej Unii Taekwondo w towarzyskim meczu z reprezentacją Irlandii, który odbył się na zakończenie zawodów. Irlandki zwyciężyły 7:3 a Ola, jako jedyna wygrała swój pojedynek.

Wysoką dyspozycję potwierdziły również Wiktoria Rutkowska i Alicja Wiszniowska, które wprawdzie przegrały swoje pojedynki finałowe ale przeciwniczki były tego dnia po prostu poza ich zasięgiem.

Pozostali nasi zawodnicy walczyli na swoim poziomie, kończąc zawody na różnych poziomach rywalizacji. Szczególnie ci najmłodsi zyskali cenne doświadczenia.

Trzeba też wspomnieć o kolejnym udanym starcie naszych zawodników w konkursach form tradycyjnych otwartych, gdzie we wszystkich kategoriach wiekowych wystąpili w finałach.

 

Szczegółowe wyniki:

SENIORZY

Ola Grzywacz: złoto semi -165 cm, srebro light -54kg, srebro formy otwarte

Szymon Grabowski: srebro semi -185 cm, srebro light -82kg

Piotr Olszewski: srebro light -64kg

Grzegorz Amanowicz: udział

JUNIORZY

Zuzia Maj: srebro formy otwarte, brąz light +61kg

Oliwia Pańczak: udział

KADECI

Jakub Płachta: złoto semi +175cm, złoto light +64kg, złoto tech. specjalne, brąz formy otwarte

Wiktoria Rutkowska: srebro semi -160 cm, srebro formy otwarte

Oskar Amanowicz: udział

MŁODZICY

Alicja Wiszniowska: złoto formy otwarte, srebro semi +155cm

Jakub Klimowicz: srebro formy otwarte

Milena Prokop: udział

obejrzyj zdjęcia

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 48
Stronę odwiedzono:
10504595   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
20-04-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24