Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - EDUKACJA
Warsztaty rękodzieła w PSP w Jaroszkach
PDF
DRUKUJ
grafika

6.03.2019 r. Publiczną Szkołę Podstawową w Jaroszkach odwiedziła pani Czesława Jarząbek mieszkanka gminy Pionki, która poprowadziła warsztaty rękodzieła. Pani Czesława hobbystycznie tworzy piękne przedmioty z bibuły, papieru i innych surowców, zajmuje się też sztuką orgiami. Na początku zostały zaprezentowane prace gościa, a wśród nich m.in. palmy wielkanocne, wazony z papieru, kosze z wikliny papierowej ozdabiane techniką decoupage, ozdobne opakowania np. na pachnące mydełka,  a także łabędzie orgiami.

Tematem spotkania było tworzenie różnokolorowych palm wielkanocnych z bibuły. Po prezentacji sposobów  przygotowywania tego typu ozdób, wszyscy przeszli do zadań praktycznych i uczniowie zaczęli część warsztatową prezentacji. Wszyscy z dużym zaangażowaniem zabrali się do tworzenia elementów, z których składała się wzorcowa palma wielkanocna.

Pani Czesława chętnie służyła radą i cierpliwie instruowała pilnych słuchaczy. Uczniowie dobrze radzili sobie z niełatwym zadaniem, a po ich minach widać było, że zadanie to przynosi im dużo satysfakcji. Następnie prezentowano wyniki pracy, a nasz ekspert oceniał poprawność wykonania zadania.

Rękodzieło to niełatwa sztuka, która wymaga wielkiego zaangażowania, cierpliwości i często wielu godzin bardzo drobiazgowej pracy, dlatego też jesteśmy pełni podziwu dla prac pani Czesławy Jarząbek i dziękujemy bardzo za cenne wskazówki i poświęcony czas.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 8
baner 30
baner 31
baner 48
Stronę odwiedzono:
10293251   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
21-03-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24