Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - INFORMATOR GMINNY
II Dożynki Parafialne w Suchej
PDF
DRUKUJ
grafika

W dniu 18 sierpnia 2013 roku w Suchej po raz drugi odbyły się dożynki parafialne. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele św. Idziego w Suchej. Siedem pięknych wieńców zdobiło kościół.  W czasie Mszy Św. śpiewał Zespół Słowiki
św. Idziego z Suchej
Po nabożeństwie Proboszcz Parafii Św. Idziego Edward Mosioł zaprosił parafian na wiejskie dożynki. Był tradycyjny stół i Ludowe Zespoły.


Wśród gości był Rady Powiatowy Tadeusz Nowicki i Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek.
Został rozstrzygnięty konkurs, ogłoszony w czerwcu tego roku na pieśń lub modlitwę do św. Idziego. Laureatami są Aleksandra Warchoł, Julita Kryczka i Klaudia Świątek. Nagrody wręczyli Ks. Proboszcz Edward Mosioł i Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek.
Na scenie zaprezentował się Zespół Słowiki św. Idziego z Suchej i i gościnie wystąpił Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Sorbin", który działa pod kierunkiem Adama Młodawskiego, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Bliżynie oraz Dariusza Figarskiego. Kierownikiem zespołu jest Halina Fidor. Zespół liczy 26 osób, a jego siedzibą jest Szkoła Podstawowa w Sorbinie, gdzie odbywają się próby. Zespół w swoim repertuarze ma pieśni ludowe związane z regionem świętokrzyskim, kolędy i pastorałki, pieśni religijne oraz patriotyczne. Do zadań zespołu należy kultywowanie tradycji narodowych, obrzędów ludowych oraz lokalnych obyczajów.
Nagrody dożynkowe wylosowali: rower- Weronika Góralska z Suchej, stół- Małgorzata Kryczka z Bielin.

Więcej zdjęć KLIKNJ

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 47
baner 48
Stronę odwiedzono:
10643343   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
17-05-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24