Gmina Pionki

baner 1
Strona Główna Aktualności Galerie zdjęć bip Biuletyn Informacji Publicznej
Portal - INFORMATOR GMINNY
Koło Gospodyń Wiejskich w Augustowie
PDF
DRUKUJ
grafika

Koło powstało w 2008 roku, zrzesza 35 kobiet ze wsi Augustów. Przez okres dwóch lat Koło zaktywizowałao wieś Augustów do wspólnych działań, zakupiło jednakowe stroje dla Pań śpiewających w chórze. Koło korzystało ze środków w ramach PPWOW dla Gminy Pionki. Zostały zorganizowane  zajęcia gimnasyki korekcyjnej, chóru muzyki sakralnej, mini czytelnia, wyjazdy do kina i teatru, biesiady, kurs komputerowy. 
Po zakończeniu PPWOW Koło dalej działa, występuje na imprezach kulturalnych. Organizuje wyjazdy do kina i teatru, pikniki , festyny rodzinne , cyklicznie organizuje Przegląd Piosenki Biesiadnej w Augustowie. Przewodniczącą Koła jest Pani Bożena Kłosowska.

Działalność Koła Gospodyń Wiejskich w Augustowie:

W dniu 18.08.2008r zorganizowano wycieczkę do Powsina ( zwiedzanie ogrodu botanicznego) oraz do Warszawy ( zwiedzanie Zamku Królewskiego).Uczestnicy wycieczki wzięli również udział w spektaklu pt. „Grube ryby” autorstwa M. Bałuckiego, (28osób),  który odbył się w teatrze Polonia.


zdjęcia:http://picasaweb.google.pl/katarzyna331/Powsin#

W dniu 31.08.2008r. zorganizowano imprezę plenerową dla mieszkańców wsi Augustów,    w której wzięło udział około 300 osób. Biesiada obejmowała poczęstunek przygotowany przez członkinie Koła z produktów zakupionych z funduszy PPWOW: ugotowano bigos, ukiszono ogórki, przygotowano smalec, grila, upieczono chleb występ zespołu śpiewającego „Półborzenki” oraz zabawy taneczne.

 

http://picasaweb.google.pl/katarzyna331/BiesiadaSierpie2008#

W dniu 07.09.2008r. Koło Gospodyń Wiejskich w Augustowie  wzięło udział  w Festynie ,,Święto Chleba".

W dniu 14.09.2008r. zespół śpiewaczy „Półborzanki” wystąpił podczas uroczystości dożynkowych w Jedlni.

W dniu 28.09.2008r. odbyła się wycieczka do Puław : zwiedzanie pałacu Czartoryskich, parku, Domu Gotyckiego i świątyni Sybilli. Wycieczka do Nałęczowa: spacer po parku zdrojowym i oglądanie palmiarni, picie orzeźwiającej wody nałęczowskiej ze źródła Miłości.Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem zabytków Kazimierza Dolnego, oglądaniem wystaw plastyków oraz galerii artystycznych  znajdujących się na rynku w Kazimierzu.


Zdjęcie: http://picasaweb.google.pl/ksrojek/PuAwyNaEczowIKazimierz2008#

W dniu 14.X.08 r. odbyła się wycieczka krajoznawcza na trasie Kielce - Jaskinia „Raj” - Nowa Słupia - Święty Krzyż - Święta Katarzyna – Bodzentyn – Suchedniów - Augustów. Po obejrzeniu jaskini „Raj” panie pojechały do Nowej Słupi. Po wejściu na Święty Krzyż zwiedziły: klasztor benedyktynów, wystawę w zachodnim skrzydle klasztoru na Łysej Górze, podziwiały przyrodę Puszczy Jodłowej, galerię widokową największego śródleśnego gołoborza w Polsce i pogański wał kultowy. W Świętej Katarzynie oglądały źródło szczelinowe następnie kapliczki św. Franciszka.

 

Zdjęcia: http://picasaweb.google.pl/katarzyna331/KGWWycieczkaWKrzy#

W dniu17.X08r. odbyło się spotkanie w PSP Augustów. Wystąpił zespół „Królewskie Źródła” i „Półborzanki”. Zaproszono gości: Wójta Gminy Pionki, Przewodniczącego Rady, Radnych, Dyrektor Szkoły w Augustowie, Koordynator z Warszawy panią Agnieszkę Smędzik, Koordynator Grażynę Rojek, lokalnych przedsiębiorców. Przygotowano poczęstunek(sfinansowany z Programu) i program artystyczny.

 

http://picasaweb.google.pl/katarzyna331/KoOGospodyWiejskichAugustWBiesiadaPaDziernik#

W Listopadzie 2008 i w kwietniu 2009 roku odbył się kurs komputerowy, którego skorzystało 20 kobiet

W dniu 9 listopada Panie pojechały do Radomia do Muzeum Sztuki Współczesnej na wystawę „Radomskie Ślady Jana Pawła II” ,oraz obejrzały spektakl muzyczny „Była sobie piosenka” w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego

W dniu 25 listopada Panie obejrzały w kinie „Helios” w Radomiu film pt.„Świadectwo”

W dniu 12.12.2008 r Członkinie Koła uczestniczyły w spotkaniu opłatkowym ze Stowarzyszenia Jedlnia Stowarzyszeniem „Leśne Uroczysko”, Kołem Gospodń Wiejskich z Jedlni, i władzami Gminy Pionki  na którym zaprezentowały przygotowany repertuar kolęd

W styczniu 2009 roku KGW uczestniczyło w spektaklu teatralnym” Igraszki z diabłem” zorganizowanym przez Amatorski Teatr Młodzieżowy w Suskowoli

 

Zdjęcia: http://picasaweb.google.pl/katarzyna331/IGRASZKIZDiablemPrzedstawienieDlaGosci?authkey=Gv1sRgCMi1t-6Wt8T5mQE#

W dniu 5 lutego odbył się wyjazd do Teatru Muzycznego „ Roma’ w Warszawie na musical „Upiór w operze” i zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.

teatr

 

Zdjęcia:http://picasaweb.google.pl/katarzyna331/KGWAWyjazdNaUpioraWOperze2009?authkey=Gv1sRgCJ27no-BtYWs3gE

http://picasaweb.google.pl/katarzyna331/WyjazdDoMuzeumPowstaniaWarszawskiegoITeatruRomaWWarszawieUpiorWOperze?authkey=Gv1sRgCMao27DK6IPIKw#

w lutym 2009 roku zespół śpiewaczy „ Półborzanki” wystąpił  podczas zebrania wiejskiego w miejscowości Przewóz w gminie Kozienice i  wsi Cudów.

 W dniu 8  marca 2009 roku  Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało wieczorek poetycki, gdzie każda z pań przygotowała swój ulubiony wiersz.

W dniu 16 marca 2009 roku odybył się wyjazd do kina „Helios” w Radomiu na film „Popiełuszko Wolność jest wśród nas”.

W dniach 23-24 marca  2009 roku odbyło się szkolenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Radomskie Centrum Przedsiębiorczości w Radomiu ramach projektu „Ekonomia społeczna w praktyce”

zdjeciahttp://picasaweb.google.pl/katarzyna331/SzkolenieLokalnychLiderowWRamachPPWOW?authkey=Gv1sRgCPSN1ryZjs6ObQ#

 13 maja 2009 roku  na specjalnym zebraniu  KGW obchodzono 80-te urodziny najstarszej członkini  p. Zofii, był tort z niespodzianką.

W dniu 24.05.2009 roku zespół śpiewaczy wystąpił na festynie w Stanisławicach gdzie zaprezentował pieśni patriotyczne

W dniu 30.06.2009 roku zorganizowano wycieczkę Kozłówka – Wąwolnica- Kazimierz Dolny – Czarnolas w której udział wzięło 29 osób. Panie zwiedziły Zespół Pałacowo – Parkowy i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce;  Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy; w Kazimierzu Dolnym rynek z renesansowymi kamieniczkami, klasztor o. Franciszkanów, kościół farny, ruiny zamku, Górę Trzech Krzyży i spacerowały bulwarem nadwiślańskim

 

Koło Gospodyń Wiejskiego w Augustowie wzięło udział w Kozienickich  Dniach Ogórka „Powiśle  2009” w Piotrkowicach.

 W dniach 27- 29 lipca odbyła się wycieczka do Zakopanego (25 osób) Wycieczka zaczęła się od zwiedzania Wawel, spaceru po Rynku, kościóła o.o.Franciszkanów, Sukiennic, pomnika A. Mickiewicza Kościóła Mariackiego z ołtarzem Wita Stwosza.W drodze do Zakopanego zwiedzaliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.Wieczorem  w Zakopanym Koło wybrało się na Gubałówkę i  podziwiano zachod słońca w górach znakomicie była widoczna panorama Tatr, następnie  podziwiały Krupówki.W dniu 28 lipca Panie pojechały do Kuźnic.Część pań pojechało na Kasprowy Wierch.Część wycieczki poszło do pustelni Brata Alberta, potem na Kalatówki i halę Kontratową do schroniska, a dalej na Giewont (6 osób), 2 panie weszły na Kasprowy Wierch. W dniu 29 lipca Panie zwiedzały Palenicę Białczańską. Po drodze zwiedzały kaplicę na Jaszczónówce.Wszystkie  uczestniczki wycieczki (w różnym wieku) doszły do Morskiego Oka i   podziwiały piękne widoki. W czasie drogi powrotnej Panie zwiedzały Wadowice

 

 Zakopane kraków

  Zdjęcia: http://picasaweb.google.pl/katarzyna331/WyjazdDoKrakowaIZakopanegoKGWA#

 W dniu 27.08.2009r. Panie z Koła wzięły udział w festynie Rodzinnym w   Augustowie. Przygotowały ciasta, sałatki i surówki, gotowały bigos (każda członkini). Koło kilka razy uświetniało śpiewem Festyn.

 

W dniach  24- 26 zorganizowano wycieczkę do Gdańska (20 osób)  Zwiedzano  Stare Miasto w Gdańsku:

      -Brama Wyżynna

      -Katownia i Wieża Więzienna

      -Złota Brama

      -Dwór Bractwa św. Jerzego

      -Kamienice Uphagena, Cerberów, Czirenbergów

      -Ratusz Głównego Miasta

-Długi targ (fontanna Neptuna, Dwór Artura, Sień Gdańska, Złota Kamienica,   

  Zielona Brama)

-Ulica 1336 Ogarna

-Wielka Zbrojownia

-Kościół Mariacki, Kaplica Królewska, ulica Mariacka

-Zwiedzanie warsztatu obróbki bursztynu

-Kościół św. Brygidy

 Zwiedzano Westerplatte, Plażę w Stogach. Wieczorem Panie udały się do kina na film  „Miłość na wybiegu”.W dniu 25 sierpnia o godz. 10:00 rozpoczął się koncert w Katedrze Oliwskiej, po którym  Panie z Koła spacerowały po  Parku Oliwskim i zwiedzały Palmiarnię Kawy, następnie wyjechały na molo do Sopotu, powrót do gdańska statkiem przez port koncert w Miejskim Domu Kultury w Gdańsku i obejrzały film w  kinie „Kac Vegas”  W dniu 26 sierpnia Zwiedzaliśmy Gdynię, Skwer Kościuszki, Orp „Błyskawica”  „Dar Pomorze”, akwarium Gdyńskie, Zwiedzano także Malbork.

i odsłonięciu  Pomnika na cześć 31 Pułku Strzelców Kaniowskich

 W dniu 8 września 2009 r. odbyła się Biesiada w barze „Austeria”- „Pożegnanie lata” (32 uczestników) . Koło wzięło udział w obchodach 70 rocznica bitwy pod Augustowem

 

 

W dniu 20 września Koło Gospodyń uświetniło występami Festyn  w Stanisławicach

W roku 2010 Koło Gospodyń Wiejskich w Augustowie pomimo braku dofinansowania działo i brało udział w życiu kulturalnym gminy.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Strony w dziale
Szukaj w portalu
baner 21
baner 4
Menu strony
baner 30
baner 31
baner 47
baner 48
Stronę odwiedzono:
10726010   razy
Ostatnia aktualizacja strony:
14-06-2019
baner 20
baner 46
baner 15
baner 24