Ślubowanie Klasy Pierwszej

Dnia 19 października 2018 roku o godzinie 10:00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Laskach odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. W uroczystości tej wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, rodzice, grono pedagogiczne oraz zastępca nadleśniczego z nadleśnictwa Kozienic- pan Artur Mazur .
Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Pani Mariola Kowa – wychowawczyni klasy pierwszej zapoznawała i wdrażała swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcie nauki w szkole. Klasa pierwsza przy współpracy z koleżankami i kolegami z klasy IV przygotowała na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności  i zdolności przed zgromadzoną publicznością.

Obecni na ślubowaniu oceniali umiejętności uczniów. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze. Następnie wystąpili uczniowie klasy II, którzy przedstawili krótką inscenizację  i obdarowali pierwszaków drobnymi prezentami.

Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna uroczystości i uczniowie złożyli przysięgę na Sztandar Publicznej Szkoły Podstawowej w Laskach.

Następnie Pani Dyrektor  Agnieszka Kołatkowska pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużą kredką oraz rozdała pamiątkowe dyplomy.

Złożyła też życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom.  Następie głos zabrał Pan Artur Mazur, który złożył życzenia nowo pasowanym uczniom oraz przekazał dla szkoły sadzonkę dębu, która została sklonowana z dębu Bartek.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie z  kl. VIII złożyli wiązankę pod pomnikiem, natomiast dzieci z klasy pierwszej zapaliły znicz oraz posadziły otrzymaną sadzonkę dęba razem z naszym gościem.

Mam nadzieję, że dzieci przyjęte w poczet uczniów PSP w Laskach będą ją godnie reprezentować, co będzie im przynosić wiele radości oraz pozytywnie wpłynie na kształtowanie ich osobowości.

Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia:)

zobacz więcej zdjęć

zobacz zdjęcia- autor zdjęć p.Robert Badyński -FotoFeniks

dziękujemy firmie FotoFeniks za udostępnienie zdjęć