Julia Kamionka najlepsza w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Masters of English” po raz kolejny zorganizowany został w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Pionkach.  Tytuł laureatki i I miejsce zdobyła Julia Kamionka z klasy VIII.

Nasza uczennica wykazała się perfekcyjną znajomością język angielskiego i uzyskała maksymalną ilość punktów możliwych do zdobycia w finale. Dziękujemy również Anieli Pyrzyk i Julii Zagożdżon, które podjęły się przygotowania do konkursu i zostały finalistkami. Dziewczyny otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwo Macmillan.

Podczas gali wręczania nagród  w dniu 17.05 Julia Kamionka otrzymała dodatkowo nagrody rzeczowe przygotowane przez Starostę Powiatu Radomskiego, który objął honorowy patronat nad tegorocznym konkursem.
Finał uroczystości w PSP nr 5 swoją obecnością zaszczycili znamienici goście: Starosta Powiatu Radomskiego, Pan Waldemar Trelka, Rzecznik Starosty Radomskiego, Pan Marcin Genca, Kierownik Wydziału Edukacji w Pionkach Pani Barbara Siek oraz Dyrektor Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach Pan Marcin Alot. Nasza laureatka oraz towarzysząca jej dumna mama brały udział w przedstawieniu z okazji Dnia Europy.

Konkurs „Masters of English” ma formułę testu, który sprawdza kilka obszarów znajomości języka angielskiego, w tym umiejętność słuchania, czytania, pisania, gramatykę oraz słownictwo. Jest to już kolejny konkurs językowy, w którym Julia Kamionka odniosła sukces wykazując się wysokim poziomem biegłości językowej.

Gratulujemy rodzicom naszych uczennic i dziękujemy za wsparcie i pomoc w przygotowaniach na poszczególnych etapach zmagań konkursowych.

Opracowała: Anna Siek