Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Pionki ma nową siedzibę. I to jaką!

/inia/
Nowy budynek wygląda imponująco.
Nowy budynek wygląda imponująco. archiwum
Urząd Gminy w Pionkach może się pochwalić nowoczesną, przystosowaną do wymogów XXI wieku, siedzibą przy ulicy Zwycięstwa. Inwestycja pochłonęła ponad 4 miliony złotych.
Przecięcia wstęgi dokonał wójt gminy Pionki Mirosław Ziółek.

Pracownicy urzędu gminy przenieśli się tam już we wrześniu. Uroczyste otwarcie miało miejsce w miniony piątek.

ZNACZNIE WYGODNIEJ

Nowy budynek o powierzchni ponad 1300 metrów kwadratowych powstał kilka metrów za dotychczasowym urzędem, na działce kupionej od miasta Pionki. Prace trwały tam od połowy 2009 roku. Prace budowlane zakończyły się w marcu 2011 roku. Nowa siedziba zdecydowanie poprawiła warunki pracy urzędników i komfort obsługi interesantów. Dotychczasowe warunki i lokalizacja poszczególnych jednostek organizacyjnych oraz referatów w różnych miejscach bardzo utrudniała organizację pracy urzędu i była uciążliwa dla interesantów. Teraz wszystko jest w jednym miejscu.

- Jakie warunki mieliśmy do tej pory, nie muszę chyba tłumaczyć - mówi Mirosław Ziółek wójt gminy Pionki. - Myślałem o budowie nowej siedziby odkąd zasiadłem w fotelu wójta w 1995 roku. Tylko od tamtej pory było dużo innych, znacznie ważniejszych potrzeb.

WSPOMNIENIA I GRATULACJE

Budynek ma nowoczesną architekturę. Do dyspozycji urzędników i petentów jest winda oraz sala konferencyjna. A każdy pokój i oświetlenie spełniają określone wymogi.

Na otwarciu obecni byli między innymi: starosta radomski Mirosław Ślifirczyk, wicemarszałek Leszek Ruszczyk, wicewojewoda Dariusz Piątek, burmistrz Marek Janeczek z przewodniczącym Rady Miejskiej Bohdanem Toszą oraz komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Gustaw Mikołajczyk. Wszyscy gratulowali nowej piękne siedziby.

- Pamiętam moje wizyty, gdy byłem jeszcze wójtem w Zakrzewie. Przyjeżdżałem do mojego kolegi i widziałem w jak trudnych warunkach urzęduje - mówił podczas otwarcia starosta Mirosław Ślifirczyk. - W gabinecie wójta odbywały się posiedzenia Rady Gminy, komisje, konferencje i inne spotkania. Gratuluję władzom gminy osiągnięcia zamierzonego celu.

W dotychczasowej siedzibie urzędu będzie się mieścił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który urzędował w wynajmowanym od Spółdzielni Rzemieślniczej budynku przy ulicy Sienkiewicza w Pionkach.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty