VIII Piknik Rodzinny

Dnia 8 czerwca 2019r. po raz ósmy odbył się Piknik Rodzinny w PSP w Laskach. Wśród licznych atrakcji znalazły się: występy artystyczne uczniów, koncert Orkiestry Dętej Boni Angeli, pokazy chemiczne i karate, zabawa fantowa, malowanie twarzy, rozgrywki sportowe, dmuchany zamek, konne przejażdżki, pokazy sprzętu strażackiego, ekspozycja starego motocykla i hełmów, znakowanie rowerów przez funkcjonariuszy policji, stoiska promujące: zdrowy styl życia – Stacja Sanitarno -Epidemiologiczna oraz Szkołę Drzewną w Garbatce – Letnisko, grillowana kiełbasa, domowe ciasto i wata cukrowa.

Pani dyrektor – Agnieszka Kołatkowska – w radosnej atmosferze powitała licznie zgromadzonych gości.

Znalazły się tam władze gminne i samorządowe, przedstawiciele policji, straży pożarnej i harcerstwa, społeczność lokalna oraz rodzice i uczniowie naszej szkoły.

Jako pierwszy wystąpił na scenie szkolny zespół ludowy „Laskowianie” . Działa on od wielu lat  pod kierunkiem naszej nauczycielki muzyki – Krystyny Waszczyk. Zespół reprezentuje szkołę na wielu konkursach, uświetnia niemal wszystkie akademie i apele. Tego dnia zaśpiewał dla nas: „Tobie mamo”, „Lipkę”, „Jesteśmy jagódki”.

W następnej kolejności wystąpiły maluchy z oddziału zerowego. Zobaczyliśmy ich w skocznej piosence „Poleczka na lato”, a przygotowywała ich wychowawczyni- pani   Marta Kula.

W świat teatru przeniosła nas inscenizacja bajki pt. „ Kot w butach”, którą wraz z klasą czwartą przygotowały panie: Małgorzata Giermasińska i Anną Siek.

Klasy I-III wystąpiły w pouczającym przedstawieniu „Dzieci  w sieci/dzieci offline – odpowiedzialne i bezpieczne korzystanie z mediów cyfrowych, szczególnie smartfonów”. Celem było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, wzmocnienie więzi uczuciowych w rodzinie, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa i pokazanie, że „telefon może poczekać” – najważniejsze jest dziecko, mama, tata, przyjaciel. Było to podsumowanie ich półrocznej pracy w ramach programu profilaktycznego. Uczniów do występu przygotowały panie: Bożena Walczak, Marzenna Hrostek i Mariola Kowa.

Na koniec występów uczniów zaprezentowała się klasa V pod kierunkiem pani Agnieszki Kowal i Beaty Zygmunt. Dziewczęta zobaczyliśmy w tańcu ze wstążką do muzyki współczesnej. Uczennice wirowały w tańcu niczym barwne motyle, natomiast  chłopcy zaprezentowali się… w balecie:), a ich występ rozbawił każdego widza. Byli po prostu genialni.

Wiele emocji i wzruszeń dostarczył nam koncert orkiestry dętej Boni Angeli z Jedlni Kościelnej. W ich wykonaniu usłyszeliśmy między innymi utwory: „ Orkiestry dęte”, „Lipkę”, „Przez twe oczy zielone” pod batutą pana Łukasza Kęski.

To jeszcze nie koniec atrakcji. Po krótkiej przerwie na zjedzenie przygotowanych smakołyków oglądaliśmy interesujące pokazy chemiczne. Przygotował je Klub Młodego Odkrywcy „Sputnik” pod opieką swojej nauczycielki- pani Anny Kuśmirek.

Następnie podziwialiśmy grupę Tang Soo Doo z Pionek wraz z ich trenerem Dariuszem Sułkiem. Widowiskowy występ karateków zachwycił publiczność  w szczególności pokazem z wachlarzami.

Na koniec odbyły się rozgrywki sportowe w siatkówkę rodzice kontra dzieci, prowadzone przez panią Beatę Molendę  i Jakuba Jaska. W tym roku zwycięzcami okazali się rodzice, którym serdecznie gratulujemy.

Wiele emocji wśród dzieci wzbudziło losowanie nagród głównych w zabawie fantowej – dwóch rowerów i toreb ze słodyczami. Szczęśliwcami okazali się: Wiktoria Gut,  Aniela Basińska, Kamil Zawadzki, Zuzanna Jemioł, Wiktoria Wójcik, Julia Kamionka.

Dziękujemy wszystkim, których pomoc przy organizacji pikniku była nieoceniona. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców zaangażowanych bezpośrednio w przygotowania oraz całej Radzie Rodziców. Dzięki wspólnej pracy i wysiłkowi ze strony Nauczycieli, Rodziców i Uczniów mogliśmy bezpiecznie, atrakcyjnie przy pięknie udekorowanych stołach i scenie spędzić ten wyjątkowy, rodzinny czas.

Ogromne podziękowania kierujemy również do przyjaciół naszej szkoły:

• Ks .proboszcza Edwarda Mosioła
  • Funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Pionkach,
  • Druhów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 4 w Pionkach
  • Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Pionkach
  • Pani Wiesławy Jelińskiej – pielęgniarki
  • Pana Łukasza Mścicheckiego – radnego Gminy Pionki
  • Pana Sławomira Pietrzyka – prezesa ROZPN
  • Pana Marka Barana – prezesa firmy „Marcbud”
  • Pana Pawła Jurka – hurtownia „Rybex”
  • Pana Jacka Prokopczyka – właściciela firmy „Junior”
  • Pani Olgi Lisewskiej
  • Pana Sebastiana Miękusa
  • Pana Łukasza Kęski – kapelmistrzowi  i muzykom Orkiestry Dętej „Boni Angeli”
  • Pani Anny Kuśmirek i jej uczniów z „Klubu Młodego Odkrywcy SPUTNIK”
  • Pracownikom i uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce – Letnisko – Technikum Leśne
  • Pana Dariusza Sułka, trenerów i członków Klubu sportowego Tang Soo Do z Pionek
  • Pana prof. Marka Wierzbickiego oraz zastępu harcerzy ZHR z Pionek
  • Firmy QFG z Pionek
  • Firmy Just Comply
  • Firmy Esselte
  • Piekarnia Kosiek

Dzień 8 czerwca 2019 na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej, mieszkańców i gości.
Do zobaczenia za rok!!

zobacz więcej zdjęć